Ny HR-konsult till teamet

Intenco växer och vi är glada över att få presentera vår nya kollega och HR-konsult, Sara Svärdsén!

Sara har tidigare arbetat på Trafikverket i olika HR-roller och kommer senast från ett managementkonsultbolag som HR-generalist och rekryteringsansvarig.

”Det är fantastiskt spännande att jobba med HR och alla de möjligheter som finns. Utveckling och förbättringsarbete driver mig lite extra och jag vill gärna bidra till att våra kunder kan utveckla, engagera och få sina medarbetare att trivas på sin arbetsplats. Jag är otroligt glad över att ha blivit en del av gänget på Intenco och att få stötta våra kunder i olika HR-frågor.”

Välkommen Sara, du kommer att skapa mycket värde både hos oss och våra kunder!

Våra senaste nyheter

Temavecka: Interim HR

Måste nästa HR-roll verkligen se ut som den förra? När någon i HR-teamet slutar och behöver ersättas är det lätt att göra som vi alltid

Läs mer »

Temavecka: Interim HR

Vad är det egentligen en organisation köper när den tar in en interim HR-konsult? Ni behöver troligen inte bara en HR-konsult under en period. Ni

Läs mer »