Säkra er arbetsmiljö – Få upp till 90% ersättning för arbetsmiljöutbildningar med Intenco!

Intenco är sedan flera år tillbaka en av AFA Försäkrings godkända utbildningsanordnare inom arbetsmiljöområdet. Vi genomför varje år ett stort antal arbetsmiljöutbildningar för chefer och skyddsombud hos våra kunder, både i digital form och fysisk form.

AFA förlänger nu sitt stöd till arbetsmiljöutbildningar fram till 26 april 2024 vilket innebär att företag som har kollektivavtal och finns inom den privata sektorn har möjlighet att få ersättning för upp till 90% av sina utbildningskostnader när de anlitar Intenco för att genomföra en arbetsmiljöutbildning.

Våra företagsanpassade utbildningar inom arbetsmiljö för chefer är otroligt uppskattade av våra kunder och deltagarna har genomgående givit högsta betyg gällande så väl innehåll, som upplägg och kursledarnas kunskapsnivå.

Våra utbildningar kan genomföras på både svenska och engelska, antingen som en heldagsutbildning eller fördelat på två halvdagar. Utbildningen kan även genomföras digitalt via Teams, vilket gör att vi kan behålla vårt interaktiva upplägg även i den digitala formen.

Om du vill veta mer och tycker att detta låter intressant för ert företag, hör av dig till .

Våra senaste nyheter

Behöver du hjälp inom HR?

Interim HR för korta och långa uppdrag Ibland behövs en interim HR-chef, HRBP eller HR-specialist inder en kortare eller längre period. Våra konsulter går in

Läs mer »